W piątkowe przedpołudnie 24 kwietnia ruszył nasz teatralny konkurs internetowy, który jest także okazją do zabawy sięgającej do pamięci i wiedzy uczestników na temat działalności legnickiego teatru, jego historii, dokonań, ważnych spektakli, twórców, podróży i anegdot. Na stronie @KT, ale też na głównej stronie legnickiego teatru, znajdziecie konkursowy regulamin i - co najważniejsze - arkusz z pytaniami do pobrania.


Konkurs, który będzie sięgał w przeszłość bliską, dalszą, a nawet do czasów, gdy teatr działał pod inną nazwą i w innej formule organizacyjnej, organizują wspólnie legnicki Teatr Modrzejewskiej oraz Legnicka Gazeta Teatralna @KT, której zasoby archiwalne mogą być także pomocą dla jego uczestników. Nie jedyną, ale - przy odrobinie umiejętności i samozaparcia - ważną.

W opublikowanym na teatralnych stronach arkuszu konkursowym, który ma formę testu (z sugerowanymi odpowiedziami), znajdziecie 50 pytań: łatwych, trudnych i bardzo trudnych. Czasami trzeba będzie wybrać jedną, czasami zaznaczyć więcej, niż jedną. Każda prawidłowa odpowiedź da uczestnikowi jeden punkt, stąd maksymalna liczba punktów do zdobycia to 60. Rozwiązania można wysyłać wyłącznie mejlowo na pobranym arkuszu konkursowym na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. do 3 maja br. Wyniki konkursu i nazwiska laureatów opublikujemy w czwartek 14 maja.

Ważne zastrzeżenie. Jeden uczestnik będzie mógł wysłać tylko jeden arkusz z zaznaczonymi odpowiedziami! Laureaci mogą liczyć na nagrody. Główną jest bezpłatne zaproszenie na wszystkie (poza gościnnymi) spektakle sezonu 2020/2021, w tym - co nie bez znaczenia - także wszystkie na legnickie premiery teatralne przyszłego sezonu! Będą też inne nagrody określone w regulaminie.

Zatem: "Co Ty wiesz o... legnickim teatrze?". Sprawdź, przekonaj się! Odeślij pobrany arkusz konkursowy z zaznaczonymi odpowiedziami.

Grzegorz Żurawiński