Teatr Modrzejewskiej wraz z Legnicką Gazetą Teatralną @KT organizują konkurs wiedzy o legnickim teatrze. Internetowy konkurs rozpocznie się w piątek 24 kwietnia w formie opublikowanego arkusza z 50 pytaniami i  sugerowanymi odpowiedziami. Do 3 maja będzie czas, by udzielić odpowiedzi i powalczyć o wygraną oraz nagrody. Pisze i zapowiada Klaudia Korfanty.


Na specjalnym arkuszu konkursowym znajdzie się 50 pytań i sugerowane odpowiedzi. Czasami trzeba będzie wybrać jedną, czasami zaznaczyć więcej. Każda prawidłowa odpowiedź da uczestnikowi jeden punkt, stąd maksymalna liczba punktów do zdobycia to 60.

Konkurs będzie sięgał do pamięci i wiedzy uczestników na temat działalności legnickiego teatru, jego historii, dokonań, ważnych spektakli, twórców, podróży i anegdot - zapowiadają organizatorzy.

Rozwiązania należy wysyłać wyłącznie mejlowo na pobranym arkuszu konkursowym na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. do 3 maja 2020 roku. Wyniki konkursu i nazwiska laureatów zostaną opublikowane w czwartek 14 maja.

Organizatorzy konkursu opublikowali jedno z konkursowych pytań, które oddaje charakter całej zabawy. Pytanie sięga do wydarzenia, które stało się także teatralną anegdotą:

Podczas jednego z wyjazdowych wystawień "Złego" reżyser Jacek Głomb musiał zastąpić na scenie nieobecnego aktora. Przed spektaklem umówił się z aktorami, że będzie im dawał znak, gdy zapomni kwestii. Robił to: a) zdejmując czapkę; b) zapalając papierosa; c) zdejmując okulary; d) sięgając po gazetę.

Powyższe pytanie może okazać się wyjątkowo trudne, jednak organizatorzy uspokajają, że wśród 50 pytań znajdą się również pytania o wiele łatwiejsze. Ale o tym będzie można się przekonać w piątek 24 kwietnia, kiedy zostanie opublikowany konkursowy arkusz. „Co Ty wiesz o... legnickim teatrze?” - weź udział w konkursie i sprawdź się!

(Klaudia Korfanty, „Co Ty wiesz o... legnickim teatrze?” – weź udział w konkursie i sprawdź się!", https://legnica.naszemiasto.pl, 20.04.2020)