31-letni aktor Albert Pyśk jest związany z Teatrem Modrzejewskiej od 2013 roku. Od tego czasu występował regularnie w najważniejszych spektaklach tworzonych w Legnicy. Artysta jest także wokalistą i frontmanem lokalnego składu rockowego Cynamonowy Ogród. Wraz z początkiem roku aktor zamienił legnicki teatr na wrocławski Capitol. Pisze Dawid Stefanik.


Albert Pyśk zadebiutował we wrocławskim Teatrze Muzycznym Capitol zastępując Tomasza Wysockiego w roli Kurta Smolorza w spektaklu „Mock. Czarna burleska”. Niebawem aktora zobaczymy już w roli bezpośrednio jemu dedykowanej.

-Taka zmiana jest jakby naturalną koleją rzeczy, następnym krokiem w rozwoju kariery artystycznej, nowym wyzwaniem. Z Legnicą, w której zamieszkałem, gdzie mam wielu znajomych, jestem mocno związany. Tak samo jest w kwestii teatru, byłem jego częścią i w pewnym sensie nadal chcę się tak czuć. Nie jestem w stanie całkowicie odejść. Chciałbym dalej współpracować z załogą Teatru Modrzejewskiej, jeżeli tylko będzie taka możliwość. Z pewnością występować będę na legnickiej scenie do końca tegorocznego sezonu teatralnego - mówi Albert Pyśk.

Albert Pyśk jest absolwentem Państwowej Wyższej Szkole Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi. Tam też na deskach Teatru Nowy stawiał pierwsze aktorskie kroki. Od 2013 r. artysta rozpoczął pracę w Teatrze Modrzejewskiej w Legnicy, gdzie grywał regularnie w najważniejszych jego produkcjach oraz brał udział w różnych akcjach i zajęciach teatralnych.

Artysta jest znany także jako kompozytor, wokalista i gitarzysta rockowo-alternatywnego składu Cynamonowy Ogród, z którym nagrał w 2017 roku debiutancki album zatytułowany „Gramofonie” ("Grafonomalie" - @KT). - Jeżeli chodzi o zespół, to nic się nie zmieni. Cynamonowy Ogród dalej działa i pracuje nad nowym materiałem. Do końca czerwca chcielibyśmy wypuścić do Internetu singiel z teledyskiem, jako zapowiedź nowej płyty, która mam nadzieję, zostanie nagrana jeszcze w tym roku – mówi Albert Pyśk.

Wśród wielu nagród za pracę artystyczną Pyśk może się poszczycić właśnie m. in. akcentami muzycznymi jak np. pierwszym miejscem podczas 27. edycji przeglądu Rock & Chanson Festival "Junge Talente" (2019 r) czy nagrodą specjalną ZAiKS za najlepsze wykonanie polskiej piosenki podczas 40. Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu.

(Dawid Stefanik, „Legnicki aktor zamienił deski Teatru Modrzejewskiej na scenę Capitolu”, https://tulegnica.pl, 10.01.2020)