Spektakle „Otello”, „Dziady”, „Historia o Miłosiernej, czyli testament psa”, monodram „Świństwo”, kabaret „Wesołe miasteczko” oraz recital „Trzeba mieć ciało” decyzją dyrektora Teatru Modrzejewskiej Jacka Głomba z dniem 22 listopada zostały zdjęte z legnickiego afisza teatralnego.


Tym samym do historii przechodzą:

„Otello” Szekspira (2006) w adaptacji Krzysztofa Kopki i reżyserii Jacka Głomba. Premiera na X Międzynarodowym Festiwalu Szekspirowskim w Gdańsku przyniosła twórcom dwie z pięciu nagród regulaminowych konkursu: nagrodę za reżyserię (Jacek Głomb) i nagrodę za najlepszą rolę kobiecą (Desdemona - Ewa Galusińska). Legnicka premiera na Scenie na Nowym Świecie poprzedziła podróż z tym przedstawieniem do USA (Santa Barbara, Los Angeles, Chicago).

„Dziady” Mickiewicza (2007) w adaptacji: Macieja Rembarza i Lecha Raczaka, w reżyserii Lecha Raczaka. Premiera na Scenie na Piekarach. Wystawiane w Warszawie, Lublinie, Kielcach, Krakowie, Wrocławiu, Łodzi, Opolu, Olsztynie, Poznaniu, Jarocinie.

„Historia o Miłosiernej, czyli testament psa” Ariano Suassuny (2012) w reżyserii Piotra Cieplaka. Premiera na Scenie Gadzickiego. Wystawiane w Gliwicach, Gorzowie, Rzeszowie.

„Świństwo” Marie Darrieussecq (2011) w adaptacji Janusza Chabiora i reżyserii Anity Poddębniak. Premiera na scenie w Klubie Aktorskim. Monodram wykonywany przez Joannę Gonschorek przyniósł aktorce Grand Prix X Ogólnopolskiego Przeglądu Monodramu Współczesnego w Warszawie.

„Wesołe miasteczko” Roberta Urbańskiego wg Juliana Tuwima (2014) w reżyserii Joanny Gonschorek. Trzecia po „Skumbriach w tomacie” (2006) i „Śpiewać każdy może” (2010) realizacja literacko-muzycznego kabaretu artystów legnickiego teatru „Piękna Helena”. Premiera w Caffe Modjeska.

„Trzeba mieć ciało” (2007). Recital piosenek z repertuaru m.in. Aliny Janowskiej i Krystyny Tkacz w aranżacji Łukasza Matuszyka w aktorskim wykonaniu Ewy Galusińskiej. Premiera w Caffe Modjeska.

Grzegorz Żurawiński