Sobota 9 listopada na legnickiej Scenie Gadzickiego to dzień polskiej premiery legnicko-batumskiego, dwujęzycznego spektaklu wyreżyserowanego przez Jacka Głomba z udziałem aktorów Teatru Modrzejewskiej oraz aktorów Teatru im. Ilii Czawczawadzego. Zanim do niej dojdzie będzie można posłuchać o tej międzynarodowej realizacji w radiowej "Trójce", "Jedynce" oraz w Radiu Wrocław Kultura.
 
W niedzielę 3 listopada w "Magazynie Bardzo Kulturalnym" Trójki z reżyserem "Klasycznej koprodukcji" Jackiem Głombem rozmawiać będzie Barbara Marcinik. Początek audycji o godz. 21.07 (łączenie ze studiem w Legnicy w drugiej części audycji).
 
Tego samego dnia reżyser będzie gościem "Kulturalnej Jedynki". O polsko-gruzińskiej realizacji rozmawiać z nim będzie Dorota Kołodziejczyk. Początek audycji bezpośrednio po Aktualnościach Radiowej Jedynki o godz. 22.00 (rozmowa także w poniedziałek 4 listopada).
 
We wtorek 5 listopada autorka scenariusza legnicko-batumskiego spektaklu Katarzyna Knychalska będzie gościem Magdy Piekarskiej i Grzegorza Chojnowskiego z Radia Wrocław Kultura. Początek tej części audycji o godz. 17.15.
 
O "Klasycznej koprodukcji" przeczytacie TUTAJ!
 
Grzegorz Żurawiński