Teatralna Art Cafe Modjeska zaprasza do siebie na bezpłatną projekcję filmu Tomasza i Marka Sekielskich “Tylko nie mów nikomu”. Kto nie widział albo kto chce go obejrzeć raz jeszcze, razem z innymi, może przyjść w czwartek 16 maja o 19.00 w Legnicy do Art Cafe Modjeska w budynku teatru. Wstęp wolny. Pisze Piotr Kanikowski.


Głośny i poruszający film dokumentalny opowiada o pedofilii w polskim Kościele katolickim. Szeroko komentowany zarówno w kraju i zagranicą (m.in. na łamach “The New York Times”, “Daily Mail”, czy “Die Zeit”) film spotkał się z ogromnym zainteresowaniem i od momentu premiery 11 maja 2019 w ciągu niecałego tygodnia uzyskał prawie 15 milionów wyświetleń.

Inicjatorką i współorganizatorką wydarzenia jest Katarzyna Odrowska -lokalna aktywistka szeroko współpracująca z legnickimi instytucjami kulturalnymi, działaczka organizacji pozarządowych, pomysłodawczyni i współtwórczyni m.in. takich projektów jak “Pociągi pełne kultury”, “Pociąg do kultury”, czy “Stacja Kultura”, walcząca ze społecznym i komunikacyjnym wykluczeniem kandydatka do Europarlamentu, pedagożka z wykształcenia, a Dolnoślązaczka z wyboru.

(Piotr Kanikowski, „“Tylko nie mów nikomu” w Art Cafe Modjeska”, http://24legnica.pl, 15.09.2019)