Dla wielu czas między środą 1 maja a niedzielą 5 maja będzie okresem pięciodniowego wypoczynku. Na ten wyjątkowy czas legnicki teatr przygotował trzy bardzo różne propozycje spędzenia wieczorów i to w trzech różnych miejscach. Na Scenie Gadzickiego wystąpi zespół Raz, Dwa, Trzy, w Art Cafe Modjeska w brawurowym monodramie obejrzymy Pawła Palcata, zaś na Scenie na Strychu Gabriela Fabian i Mariusz Sikorski zaprezentują wzruszający duodram.
 
Tylko jeden raz, w piątkowym dniu Święta Narodowego Trzeciego Maja, na legnickiej Scenie Gadzickiego wystąpi zespół zespół Raz, Dwa, Trzy, który za rok będzie świętował 30-lecie swojej aktywności. W koncercie "Ważne piosenki" Adam Nowak z zespołem snuć będzie opowieść o życiu, miłości, zakamarkach ludzkiej duszy – przyglądać się będzie naszym przywarom, zadając pytania o sens życia, mocując się z wiarą i niewiarą. Bogactwo instrumentów, technicznie doskonałe aranżacje, pasja tworzenia i grania to znaki firmowe tej znakomitej grupy artystów. Początek o godz. 19.00. Bilet 75 zł (w dniu koncertu 90 zł). 
 
W sobotę 4 maja teatr zaprasza do Art Cafe Modjeska na monodram „Roxxy 2 Hot”, który wraz z Pawłem Palcatem powróci to teatralnej kawiarni po ponad trzyletniej przerwie. W brawurowym spektaklu dla dorosłych będziemy świadkami spowiedzi gwiazdeczki porno, nadto gorącej Roxxy wymyślonej przez Pedro Almodovara, która pragnie zostać wielką gwiazdą kina, a doświadcza wyłącznie upokorzeń. W zabawnej i rozrywkowej formie, w atrakcyjnej oprawie scenograficznej i muzycznej (liczne cytaty ze światowych hitów) spektakl demaskuje świat showbiznesu, którego celebrytami są postaci znane z tego, że… są znane, a kariery robi się przez łóżko lub szybkie numerki w toalecie. „Wiedza, kto kogo będzie bzykał, to w tym biznesie jest podstawa” – usłyszymy. Start o godz. 19.00. Bilet 35 zł.
 
W niedzielę 5 maja na Scenie na Strychu obejrzymy duodram „Dzień dobry i do widzenia”dramatopisarza z RPA Athola Fugarda (laureat amerykańskiej Tony Awards z 2011 roku za całokształt osiągnięć w teatrze). To kameralna opowieść  o spotkaniu po latach dorosłego rodzeństwa, którego życie zdeterminowane zostało w dzieciństwie i wczesnej młodości przez surowe zasady religijne wychowującego ich samotnie ojca. Oboje to ludzie głęboko poranieni, samotni i żyjący w świecie pozbawionym nadziei i radości. Energiczna Anka (Gabriela Fabian), która szukała życiowej odmiany, wyrzucona przez ojca z domu została prostytutką. Mimo pozorów samodzielności nie ma jednak domu, przyjaciół, nie stworzyła rodziny. Bezwzględnie podporządkowany ojcu Tomek (Mariusz Sikorski) stał się więźniem w rodzinnym domu, opiekunem kalekiego ojca. Spektakl to przygnębiająca, ale przy tym wzruszająca psychodrama. Początek o godz. 19.00. Bilet 25 zł.
 
Grzegorz Żurawiński