9 września na afisz legnickiego teatru trafili "Dzielni chłopcy" Magdy Drab - sztuka o środowisku kibiców piłki nożnej. Scenicznemu wydarzeniu towarzyszy wystawa fotograficzna, która oficjalnie zostanie otwarta w sobotę 15 września o godz. 18.00 w teatralnym holu Starego Ratusza, na godzinę przed kolejnym wystawieniem sztuki na Scenie Gadzickiego.
 
Legniccy kibice na stadionie Orła Białego, także w czasie tegorocznych bojów o ekstraklasę i pierwszych meczów w najwyższej klasie krajowych rozgrywek, świętujący na stadionie i w legnickim Rynku historyczny awans miejscowej Miedzi, to główny (choć nie jedyny) motyw ekspozycji, której nadano nazwę "Derby fotograficzne".
 
Na wystawę składa się 60 wielkoformatowych fotogramów pięciorga legnickich fotoreporterów. Każdy z nich dostał okazję do zaprezentowania wyboru swoich 12 zdjęć zgrupowanych na pięciu tablicach opatrzonych nazwiskiem autora. Są nimi: Piotr Krzyżanowski, Przemysław Łyskawa, Wojciech Obremski, Bartłomiej Hamanowicz i Bożena Ślepecka (na wystawie są także portrety i zawodowe biogramy fotoreporterów).
 
Sobotniemu wernisażowi towarzyszyć będą niespodzianki, zaś sama wystawa w teatralnym holu Starego Ratusza będzie czynna do końca września. Można ją oglądać bezpłatnie.
 
Grzegorz Żurawiński