W poniedziałek 4 października aktorka legnickiego Teatru Modrzejewskiej Anita Poddębniak była gościnią kolejnego ze spotkań Dyskusyjnego Klubu Filmowego w Środzie Śląskiej. Rozmowa z artystką poprzedzona została projekcją filmu „Każdy ma swoje lato”, w którym aktorka wciela się w jedną z głównych ról.

Spotkanie zorganizował założyciel i opiekun średzkiego DKF-u Jarek Liszko-Kiereński. Była to jego kolejna i tym razem udana próba zaproszenia do naszego miasta osoby związanej z kinem. Widzowie najpierw obejrzeli film Tomasza Jurkiewicza "Każdy ma swoje lato", a po sensie przyszedł czas na rozmowę z Anitą Poddębniak, odtwórczynią jednej z głównych ról.

Uczestnicy spotkania chwalili klimat filmu, jego przesłanie oraz naturalną grę aktorów. Zdradzili, które sceny zrobiły na nich największe wrażenie, a które były niezrozumiałe lub zbędne. Pani Anita opowiedziała w jaki sposób przygotowywała się do roli, o trudnościach w nagrywaniu scen w kościele, współpracy z młodymi aktorami i czy łatwiej gra się postacie, do których czuje się sympatię.

Widzowie chcieli również dowiedzieć się czy aktorzy lubią debiuty reżyserskie. - Miernikiem wszystkiego jest scenariusz i rola jaką ma się zagrać. Moja była ciekawa, a ponadto znałam Tomka i wiedziałam jak pracuje. Jego filmy zdobywają nagrody i wyróżnienia. Jestem zdania, że na początku nie powinno się gardzić żadną pracą, bo każda to forma nauki. Ja na szczęście jestem już na etapie, że nie muszę brać wszystkiego co mi proponują i mogę wybierać - podkreślała pani Anita.

Spotkanie z aktorką zbiegło się z piątą rocznicą powstania średzkiego DKF-u. Jubileusz uczczono słodkim poczęstunkiem. - Wszystko wyszło bardzo fajnie. Cieszę się, że pani Anita uświetniła nasz wyjątkowy, jubileuszowy DKF. Z przyjemnością oddałem jej głos. Spotkanie z taką osobowością na pewno na długo zostanie nam w pamięci - podsumował poniedziałkowy wieczór Jarek Liszko-Kiereński.

(TVi ROLAND, „Wyjątkowy gość w Dyskusyjnym Klubie Filmowym”, https://www.roland-gazeta.pl/, 06.10.2021)