Już w najbliższą sobotę (02.10.) startują zajęcia Uniwersytetu Patrzenia Teatrem. Jednym z gości cyklu odbywającego się w Domu Utopii - Międzynarodowym Centrum Empatii w Krakowie będzie Jacek Głomb. Tematem wystąpienia dyrektora Modrzejewskiej będzie: „Teatr w lokalnych społecznościach - Legnica: teatr poszedł w miasto i tam został”. Spotkanie odbędzie się 24 października o godzinie 16.30.

Uniwersytet Patrzenia Teatrem to projekt odchodzący od akademickiej formy wykładania nauki o teatrze. Organizatorzy kładą nacisk na otwartą formę spotkań, warsztatów i dyskusji. Kuratorem cyklu jest krytyk teatralny i dziennikarz Jacek Wakar.  Tematem przewodnim tegorocznej edycji spotkań jest „wstyd”.

- Bez względu na to, kim jesteśmy i w jakim obszarze się poruszamy, nikt z nas nie jest od niego wolny. Ten temat jest dzisiaj bardzo mocno obecny w teatrze, filmie i literaturze, ale również w przestrzeni publicznej. Szczególnie w Polsce, która jest dzisiaj podzielona jak nigdy. Będziemy się jej przyglądać z bardzo wielu perspektyw - mówi Jacek Wakar.

Organizatorzy Uniwersytetu Patrzenia Teatrem skonstruowali niezwykle bogaty program cyklu zajęć, prowadzonych przez najlepszych specjalistów w swoich dziedzinach. Obok Jacka Głomba gośćmi Domu Utopii będą m.in. Jerzy Trela, Danuta Stenka, Jan Peszek, Katarzyna Kalwat czy Jerzy Stuhr.

W każdym z poszczególnych zajęć Uniwersytetu Patrzenia Teatrem udział wziąć może tylko trzydzieści osób. Cena biletu na pełen cykl spotkań kosztować będzie 50 zł, z kolei bilet jednorazowego wstępu 10 zł.

Pełen program UPT - https://domutopii.pl/aktualnosci/zapraszamy-do-udzialu-w-zajeciach-uniwersytetu-patrzenia-teatrem/

Konrad Pruszyński