"Betonuta. Pokój muzycznych doświadczeń" to nazwa muzycznych zajęć realizowanych drugi rok z rzędu przez legnicki teatr w obiekcie na osiedlu Piekary. Cotygodniowe zajęcia prowadzić będzie w czwartki od godz. 18.00 gitarzystka zespołu HuRaban Hanna Włodarczyk.  Pierwsze spotkanie zainteresowanych już 9 września.

W programie warsztatów przewidziano: doskonalenie umiejętności muzycznych zarówno dla początkujących, jak i osób potrafiących grać na instrumentach, podstawy tworzenia własnych kompozycji, kształtowanie umiejętności wykorzystania sprzętu codziennego użytku podczas tworzenia muzyki. Przewidziano także pomoc techniczną w zakresie wyboru i higieny instrumentu, porady lutnicze, drobne naprawy.

Warsztaty poprowadzi  Hanna Włodarczyk, absolwentka Akademii Muzycznej we Wrocławiu w klasie gitary klasycznej. Gitarzystka w zespołach Nesztojegore, HuRaban oraz Spakuj Kota. Instruktorka gitary oraz zespołów kameralnych w ogniskach muzycznych na Dolnym Śląsku i w Lubuskim. Nomadka, która z zespołem HuRaban koncertuje w Niemczech, Hiszpanii, Austrii, Norwegii i we Włoszech.  Od 2017 roku związana z Teatrem Modrzejewskiej w Legnicy. Pomysłodawczyni, autorka scenariusza i muzyki do spektaklu „Spójrz na nią – pieśniodramat u Modrzejewskiej” (2019), który wystawiano na legnickiej Scenie na Nowym Świecie z okazji 20-lecia obrania przez teatr patronki, którą od września 1999 roku jest Helena Modrzejewska.

Przystanek Piekary ulokowano w niewielkim pomieszczeniu po byłym sklepie z armaturą sanitarną przy ul. Izerskiej, tuż obok działającej w latach 2004-2011 Sceny na Piekarach. Obiekt oznaczono i ozdobiono widocznym z daleka muralem, który "zmalowali": Aleksandra Kondracka, Agnieszka Sadowska i Damian Kostecki. Koordynatorem teatralnych akcji w ramach Przystanku Piekary jest Katarzyna Odrowska (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. 533 545 546).

Przystanek Piekary dofinansowano (82 tys. zł) w programie "Kultura Dostępna 2021" ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, którym zarządza Narodowe Centrum Kultury.

Grzegorz Żurawiński