Trwają próby do plenerowego spektaklu „Kronika zapomnianego miasta” Katarzyny Knychalskiej. Premiera już w sobotę 11 września na polkowickim Rynku. W spektaklu wystąpi siedmioro aktorów z Teatru Modrzejewskiej, szesnastu polkowiczan - amatorów i miłośników teatru, dzieci oraz liczący kilkadziesiąt osób polkowicki chór Cantabile. Zapowiada Anna Gwóźdź.

Spektakl „Kronika zapomnianego miasta” na podstawie scenariusza Katarzyny Knychalskiej reżyseruje dyrektor Teatru Modrzejewskiej Jacek Głomb. Za scenografię i kostiumy odpowiada Małgorzata Bulanda, za ruch sceniczny Witold Jurewicz.

- To co nam się najbardziej w tym projekcie podoba jako zawodowemu teatrowi jest to, że mamy możliwość spotkania się z miłośnikami teatru. To jest takie spotkanie zawodowców z „cywilami”. To jest absolutnie wartość dodana tego projektu. To jest dla mnie wyjątkowe doświadczenie – mówi Jacek Głomb dyrektor legnickiego teatru.

Plenerowe widowisko realizowane jest w ramach programu "Zróbmy Teatr!". Pieniądze na ten cel, prawie 100 tys.złotych pozyskało Centrum Kultury w Polkowicach w ramach ministerialnego programu "Edukacja kulturalna". Koszt całego widowiska to 155 tys zł. Różnica została pokryta z budżetu gminy Polkowice.

- To będzie spektakl niezwykły, wezmą w nim udział mieszkańcy Polkowic, seniorzy, młodzież i dzieci. Ja się nie mogę doczekać tego 11 września, to będzie mega widowisko dla miłośników teatru, dla aktorów, a szczególnie dla widzów polkowickich – mówi Bogusław Godlewski dyrektor Centrum Kultury w Polkowicach.

Premiera widowiska "Kronika zapomnianego miasta" odbędzie się 11 września na polkowickim Rynku. Początek o godz. 20.00. Po premierze do sieci ma trafić film dokumentujący to wydarzenie.

Teatr Modrzejewskiej organizuje transport z Legnicy do Polkowic i z powrotem dla zainteresowanych wydarzeniem osób. Więcej informacji pod numerem telefonu 664 007 712.

(Anna Gwóźdź, "Amatorzy i zawodowi aktorzy z Legnicy na jednej scenie w Polkowicach", https://kulturalia.lca.pl, 6.09.2021)