Wyreżyserowaną przed rokiem przez Jacka Głomba komedią Aleksandra Fredry "Gwałtu, co się dzieje!" Teatr Osterwy w Gorzowie Wielkopolskim rozpoczął nowy sezon artystyczny. Na scenie damsko-męskie przebieranki i zamiany ról. Informuje dodatek gorzowskiej Gazety Wyborczej Co Jest Grane.

(...)

Kończy się sezon ogórkowy, a zaczyna artystyczny. Wrześniowy repertuar Teatru im. J. Osterwy liczy pięć różnych spektakli. Oczywiście każdy z nich zostanie odegrany kilkukrotnie. To tytuły, które pewnie są znane stałym bywalcom.

Co na początek? W piątek i sobotę o godz. 19 "Gwałtu, co się dzieje!" Aleksandra Fredry w reżyserii Jacka Głomba. - To klasyczna komedia z elementami groteski, dzieło raczej nie głębokie, choć paradoksalnie dotykające ważnego również dzisiaj tematu: relacji społecznych we współczesnym świecie - mówi Głomb.

Fredro poprzez doświadczenie z teatrami europejskimi czerpał z ich dziedzictwa kulturowego. Wpływ na jego twórczość miał zarówno nurt klasyczny, jak i plebejski (komedii dell'arte). Stąd w intrydze scenicznej jego komedii, muzycznych wodewilów, fars pojawiają się: przebieranki, zamiany ról i przywdziewanie masek oraz różnego rodzaju nieporozumienia.

Bilety kupicie w kasie lub na stronie teatru. Koszt to 35/45 zł.

(...)

(red., "Co Jest Grane w Lubuskiem. Pierwsze gwiazdy Winobrania, Gwałtu, co się dzieje i...", https://gorzow.wyborcza.pl, 3.09.2021)