Teatr im. Modrzejewskiej rozpoczyna nowy sezon artystyczny bogaty w aż siedem premier. Jeśli pandemia znów nie pokrzyżuje teatralnych planów, to widzowie będą mogli zobaczyć między innymi "Kaukaskie kredowe koło" Brechta w reżyserii Andra Enukidze z Gruzji, "Wujaszka Wanię" Czechowa w reżyserii Piotra Cieplaka czy "Świat na głowie" Roberta Urbańskiego. Pisze Anna Gwóźdź.

- Mamy przygotowanych siedem projektów na najbliższy sezon artystyczny, ale ja bym się do tej liczby nie przyzwyczajał. Mam świadomość, że pandemia zmasakrowała ostatni sezon i z planowania wyszły nici i na przykład pierwsza z naszych premier „Kaukaskie kredowe koło” może nie dojść do skutku ze względu na aktualną sytuację epidemiczną w Gruzji – mówił podczas konferencji prasowej Jacek Głomb, dyrektor legnickiego teatru.

W planach na najbliższy sezon jest także sześć innych premier: "Rok na ziemi" dla naj-najów na szóstkę aktorów w reżyserii Joanny Gonschorek, "Świat na głowie" Roberta Urbańskiego i Małgorzaty Bulandy, czyli fabularyzowany pokaz historyczny kostiumów i fryzur z różnych epok z muzyką na żywo zespołu Kormorany, a także "Wujaszek Wania" Czechowa w reżyserii Piotra Cieplaka (premiera 12 marca 2022 roku). W nowym sezonie zaplanowano też "Widzę nic" Filipa Zawady i Pawła Palcata oraz "W poszukiwaniu sensu" Ewy Mikuły w reżyserii Marty Streker.

Siódmą z premier sezonu 2021/2022 będzie "Golec" Pawła Wolaka i Katarzyny Dworak-Wolak (PiK) w reżyserii autorów.

A już 11 września na polkowickim Rynku zaplanowano premierę plenerowego widowiska „Kronika zapomnianego miasta” Katarzyny Knychalskiej w reżyserii Jacka Głomba.

(Anna Gwóźdź, "Nowy sezon teatralny czas zacząć. Nie zabraknie premier", https://kulturalia.lca.pl, 3.09.2021)