Robert Gulaczyk, aktor legnickiego teatru, odchodzi z zespołu. Poinformowano o tym podczas dzisiejszej (1 września) konferencji prasowej Teatru im. Heleny Modrzejewskiej w Legnicy. Więcej i poniżej pisze Klaudia Kofranty.

Robert Gulaczyk członkiem tzw. Drużyny Modrzejewskiej jest od 12 lat. Teraz podjął decyzję o odejściu. Swoją karierę będzie kontynuował w Warszawie, a odejście tłumaczy sprawami prywatnymi.

- Nie była to łatwa decyzja. Mierzyłem się z tym pół roku. Lata spędzone z legnickim teatrem były dla mnie niesamowite. Jestem ogromnie dumny, że mogłem być częścią tej ekipy. Świat kreowany przez Jacka Głomba jest wyjątkowy - mówił podczas konferencji prasowej Robert Gulaczyk.

Aktor zapowiada, że nie rozstaje się definitywnie z Legnicą: "Będę grywał tu spektakle, na ile będę w stanie". Miejsce Roberta Gulaczyka zajmie aktor Jan Kowalewski, którego widzowie mogą znać ze spektaklu "Rzeź". Dyrektor Jacek Głomb nie wyklucza, że będą jeszcze inne zmiany w aktorskim zespole.

Robert Gulaczyk aktorem legnickiego teatru jest od 2009 roku. Współpracę ze sceną im. Modrzejewskiej rozpoczął od spektaklu "Palę Rosję! - opowieść syberyjska" (reż. J. Głomb) i wielkiej trasy syberyjskiej legnickiego Teatru. Zagrał także w "Niekończącej się opowieści", "III Furiach", "Kochankach z Werony", "Orkiestrze" (również w wersji TV), "Historii o Miłosiernej, czyli Testamencie psa", "Ożenku" i "Wyzwoleniach" P. Cieplaka, "Konferencji ptaków" O. Spišáka, "Iliadzie. Wojnie” Ł. Kosa, „Carze Samozwańcu”, „Przerwanej odysei” i "Biesach" J. Głomba, „Makbecie” L. Raczaka, "Popiele i diamencie - zagadce nieśmiertelności" M. Liberaa.

W 2016 roku zagrał w „Prostej historii o morderstwie” Arkadiusza Jakubika; w 2019 w "Autsajderze" Adama Sikory. W 2017 wcielił się w postać Vincenta van Gogha w głośnym filmie animowanym „Twój Vincent” Doroty Kobieli i Hugh Welchmana. Ma na koncie także role w serialach takich jak "Znaki" i "1983".

(Klaudia Korfanty, "Robert Gulaczyk odchodzi z Teatru Modrzejewskiej w Legnicy! Legnicki aktor był częścią zespołu przez 12 lat", https://legnica.naszemiasto.pl, 1.09.2021)