Atrakcyjnie zapowiada się nowy sezon artystyczny w Teatrze Heleny Modrzejewskiej w Legnicy. Widzowie zobaczą aż siedem premier. Takie są plany. Czy uda się je zrealizować będzie zależało od sytuacji związanej z pandemią koronawirusa. Relacja Andrzeja Lamparta.

Jedna z planowanych premier to spektakl dla dzieci. Trzy przedstawienia powstaną w koprodukcji z innymi teatrami. Sztukę poświęconą historii fryzur przygotowuje wieloletnia scenograf legnickiej sceny Małgorzata Bulanda. Widzowie zobaczą również kolejne przedstawienie autorstwa pary aktorów Katarzyny Dworak i Pawła Wolaka oraz klasykę światowego teatru – „Wujaszka Wanię” w reżyserii Piotra Cieplaka.

Drużyna Modrzejewskiej rozpoczyna nowy sezon tylko z jedną zmianą. Do zespołu dołączył student akademii teatralnej Jan Kowalewski, który zastąpił Roberta Gulaczyka. Aktor po 12 latach pracy przenosi się z Legnicy do Warszawy.

Sytuację finansową teatru Jacek Głomb określa jako stabilną. Na dwa spektakle scena otrzymała dotację z ministerstwa kultury. Problemem jest natomiast brak pieniędzy na podwyżki dla pracowników oraz na konieczne remonty.

Stabilna jest również sytuacja samego Jacka Głomba. Odebrał on bowiem właśnie od marszałka Dolnego Śląska nominację na kolejną, pięcioletnią kadencję na stanowisku dyrektora.

Obejrzyj relację w programie Fakty z wypowiedziami Jacka Głomba i aktora Roberta Gulaczyka (w 11 min. 09. sek.programu). TUTAJ!

(Andrzej Lampart, "Siedem premier w planach Teatru Heleny Modrzejewskiej w Legnicy", https://wroclaw.tvp.pl, 1.09.2021)