Spektakl “Skarb wdowy Schadenfreude” Roberta Urbańskiego w reżyserii Lecha Raczaka i realizacji legnickiego Teatru im. H. Modrzejewskiej zostanie zaprezentowany w ramach Festiwalu Teatrów Podwórkowych w podwórzu Biblioteki Uniwersyteckiej, w sobotę, 28 sierpnia o godzinie 20:30. Pisze evelja.

Założeniem festiwalu jest prezentacja spektakli w miejscach nietypowych, plenerowych, które nie kojarzą się z teatrem, a są w bezpośrednim kontakcie z widzem. Ta idea prezentacji wynika z wieloletniego doświadczenia Lecha Raczaka, założyciela Fundacji Orbis Tertius – Trzeci Teatr oraz Teatru Ósmego dnia i Grupy Sekta, który między innymi od 1993 r. do 2012 r. był dyrektorem artystycznym Festiwalu Malta i Malta OFF.

“Skarb wdowy Schadenfreude” to legnicki spektakl Lecha Raczaka. Fabuła tej teatralnej wyprawy w przeszłość dzieje się tuż po zakończeniu drugiej wojny światowej. Nowi lokatorzy – Polacy wprowadzają się do opustoszałej kamienicy na Dolnym Śląsku. Do jednego z mieszkań nie można wejść co powoduje, że rozpoczyna się śledztwo.

Czas trwania: 75 min. Reżyseria: Lech Raczak, scenografia: Piotr Tetlak, kostiumy: Katarzyna Tomczyk, muzyka: Łukasz Matuszyk, ruch sceniczny: Tomasz Dajewski. Festiwal na Wolnym Powietrzu – “Skarb wdowy Schadenfreude” Legnicki Teatr im. H. Modrzejewskiej, podwórze Biblioteki Uniwersyteckiej, ul. Ratajczaka 38/40, sobota, 28 sierpnia godzina 20:30. Wstęp wolny.

(evelja, "Festiwal Teatrów Podwórkowych – “Skarb wdowy Schadenfreude”", http://www.lepszypoznan.pl, 27.08.2021)