W cotygodniowej wtorkowej audycji RWK poświęconej wydarzeniom na dolnośląskich scenach 24 sierpnia gościem Grzegorza Chojnowskiego będzie dyrektor legnickiego Teatru Modrzejewskiej Jacek Głomb, którego zarząd województwa dolnośląskiego przed tygodniem powołał na kolejną pięcioletnią kadencję. Początek audycji o 15.15.

Dwoma spektaklami plenerowego widowiska muzycznego Roberta Urbańskiego "Skarb wdowy Schadenfreude" w reżyserii Lecha Raczaka, wystawionymi na dziedzińcu Zamku Piastowskiego w miniony weekend, legnicki teatr zainaugurował sezon artystyczny 2021/2022. W poniedziałek 23 sierpnia rozpoczął w Legnicy i Polkowicach próby do plenerowego widowiska Katarzyny Knychalskiej "Kronika zapomnianego miasta" w reżyserii Jacka Głomba realizowanego we współpracy z Centrum Kultury w Polkowicach z udziałem mieszkańców tego miasta. Premiera na polkowickim Rynku 11 września.  

Jeszcze pod koniec bieżącego i już ostatniego tygodnia sierpnia legniccy artyści wezmą udział w I Festiwalu Teatrów Podwórkowych w Poznaniu ("Maraton/Tren Pawła Palcata i "Skarb wdowy Schadenfreude"). W drugiej połowie września rozpoczną objazd dziewięciu miejscowości Wielkopolski, Lubuskiego, Opolskiego i Śląska w ramach programu Teatr Polska. I nie będą to jedyne podróże legnickiego teatru w nadchodzących tygodniach.

Z zapowiedzi autora audycji: 15.15 Jacek Głomb. Nowy (sic!) dyrektor Teatr Modrzejewskiej w Legnicy, wybrany w konkursie, na kolejne 5 sezonów. No dobrze, zostawmy już to. Porozmawiajmy o przyszłości.  

Audycji można wysłuchać w cyfrowych odbiornikach z DAB+, w aplikacjach mobilnych i na www.radiowroclawkultura.pl.

Grzegorz Żurawiński