O nominacji Jacka Głomba na kolejnych pięć sezonów poinformowano w środę na Facebooku Stowarzyszenia Dyrektorów Teatrów. Głomb jest dyrektorem legnickiego Teatru Modrzejewskiej od 27 lat. Depesza Polskiej Agencji Prasowej.

Jak podano, uchwałą zarządu województwa dolnośląskiego podjętą w miniony poniedziałek Jacek Głomb powołany został na kolejną pięcioletnią kadencję, czyli do 31 sierpnia 2026 roku. Uchwała zarządu województwa potwierdziła wynik dyrektorskiego konkursu z czerwca br., w którym Głomb był jedynym kandydatem do objęcia stanowiska, a członkowie komisji głosowali: osiem głosów za, jeden przeciw.

"Cieszę się, że decyzja zarządu województwa kończy długą i męczącą przygodę z konkursem. Dziękuję wszystkim i bardzo licznym, którzy mnie wspierali i jestem dumny z wręcz nadzwyczajnej solidarności środowiska teatralnego" - powiedział Głomb na konferencji prasowej.

"Nasza Modrzejewska jest w dobrej kondycji, nie potrzebuje rewolucji, lecz jedynie rozwoju. Nowych pomysłów, nowych ludzi i nowych reżyserów. I tak jak było dotąd, twórców o bardzo różnych stylistykach i wrażliwości artystycznej, dzięki czemu tworzyli u nas tak różni ludzie, jak: Lech Raczak, Paweł Kamza, Przemysław Wojcieszek, Piotr Cieplak, Łukasz Czuj, Łukasz Kos i wielu innych" - dodał.

Legnicki teatr nowy sezon zainauguruje w ten weekend plenerowym widowiskiem "Skarb wdowy Schadenfreude" Roberta Urbańskiego wyreżyserowany przed pięcioma laty przez Lecha Raczaka. Spektakl grany będzie na dziedzińcu Zamku Piastowskiego w Legnicy.

(PAP, "Jacek Głomb powołany na dyrektora legnickiego teatru", 18.08.2021, źródło: https://www.wnp.pl)