Jacek Głomb będzie przez kolejną kadencję dyrektorem Teatru Heleny Modrzejewskiej w Legnicy – taką decyzję podjął zarząd województwa dolnośląskiego, któremu scena podlega, zatwierdzając tym samym wynik konkursu ogłoszonego na to stanowisko. Relacja Andrzeja Lamparta.

Jacek Głomb kieruje teatrem w Legnicy już ćwierć wieku. Do tej pory przedłużano mu umowę automatycznie na kolejną kadencję. Tym razem zarząd województwa przeprowadził konkurs, do którego dyrektor stanął jako jedyny i go wygrał.

Dyrektor podziękował wszystkim tym, którzy poparli go, gdy okazało się, że będzie musiał startować w konkursie. Sceną w Legnicy będzie kierował do 2026 r. Do tej pory podpisywano z nim umowy na trzyletnie kadencje (nie ma to znaczenia, ale było inaczej - @KT).

Nowy sezon Teatr Heleny Modrzejewskiej rozpocznie w najbliższą sobotę spektaklem „Skarb wdowy Schadenfreude”. Będzie to wznowienie, bo przedstawienie miało premierę kilka lat temu. Na przełomie sierpnia i września teatr weźmie udział w festiwalach w Poznaniu i Kielcach.

Jacek Głomb nie chciał ujawnić dalszych planów, bo ze względu na niepewny wynik konkursu czekał z ich doprecyzowaniem.

Wypowiedzi rzecznika marszałka województwa  Michała Nowakowskiego oraz Jacka Głomba w programie Fakty. OBEJRZYJ! (w 3 min. 27 sek. programu)

(Andrzej Lampart, "Bez sensacji w legnickim teatrze. Jacek Głomb pozostaje dyrektorem sceny", https://wroclaw.tvp.pl, 17.08.2021)