W niedzielny wieczór  8 sierpnia trzecią nagrodą specjalną na 25. Festiwalu Szekspirowskim w Gdańsku w nurcie SzekspirOFF Produkcje 2021 otrzymał legnicki aktor i reżyser Paweł Palcat (i pies Mania) za inspirowaną "Burzą" duodramę „Mój niepokój jest Twoim niepokojem” za - jak uzasadnili jurorzy: Anda Rottenberg, Małgorzata Sikorska-Miszczuk i Piotr Cieplak - "zaprzeczenie idei hegemonii człowieka wobec innych istot".

Nabór do konkursów, odbywających się w ramach 11. edycji SzekspirOFF (po raz szósty w formule konkursowej) – offowego, alternatywnego nurtu Festiwalu Szekspirowskiego w Gdańsku, rozpoczął się 22 marca bieżącego roku. Mogły wziąć w nim udział offowe, niezależne zespoły teatralne, a także twórcy indywidualni z Polski i zagranicy – artyści teatru, tańca, performerzy, a także twórcy form multimedialnych. W konkursie SzekspirOFF Produkcje nagrodą było dofinansowanie produkcji wydarzenia artystycznego, opartego na twórczości Williama Szekspira, którego premierę zaplanowano w trakcie 25. Festiwalu Szekspirowskiego w Gdańsku (10 tysięcy zł brutto dla każdego z trzech laureatów tego konkursu).

Zrealizowany pod szyldem reaktywowanego przez legnickich aktorów offowego Teatru Zakład Krawiecki autorski spektakl Pawła Palcata „Mój niepokój jest Twoim niepokojem”, wykorzystując motywy z szekspirowskiej „Burzy”,  w eksperymentalny sposób badał relację człowiek - zwierzę. Inspirując się doświadczeniem Veronique Le Guen, która spędziła 111 dni w jaskini odcięta od świata, opowiedział historię nadwrażliwego artysty zamykającego się w swoim wnętrzu.

W nurcie głównym 27. Konkursu na Najlepszą Polską Inscenizację Dzieł Dramatycznych Williama Szekspira oraz Utworów Inspirowanych Dziełami Williama Szekspira w sezonach 2019/2020 oraz 2020/2021, zwanym w skrócie Konkursem o Złotego Yoricka, w którym decyzją selekcjonera Łukasza Drewniaka startowała legnicko-opolska realizacja "Króla Leara" w reżyserii Anny Augustynowicz, nagrodę przyznano Teatrowi im. Juliusza Słowackiego w Krakowie za spektakl „Hamlet” w reżyserii Bartosza Szydłowskiego, "zgodnie z zaleceniem Stanisława Wyspiańskiego podtrzymującego polskość Szekspira".

Grzegorz Żurawiński