Ciągle nie doszło do powołania Jacka Głomba na stanowisko dyrektora Teatru Modrzejewskiej w Legnicy, zgodnie z rekomendacją komisji konkursowej. – Cała procedura zostanie przeprowadzona zgodnie z planem do końca sierpnia br., tak aby Pan Jacek Głomb rozpoczął (i de facto kontynuował) kadencję od 1 września br.  – uspokaja Michał Nowakowski, rzecznik marszałka Dolnego Śląska. Pisze Piotr Kanikowski.

31 sierpnia dobiegnie końca obecna kadencja dyrektora Teatru Modrzejewskiej. Komisja konkursowa, która po przeprowadzonym konkursie zarekomendowała Jacka Głomba jako kandydata na to stanowisko, zakończyła prace 2 czerwca, czyli dokładnie dwa miesiące temu. Jak informuje Michał Nowakowski, powołanie nastąpi w formie uchwały zarządu województwa.

Pytałem rzecznika m.in., czy jest rozważana możliwość podpisania kontraktu na prowadzenie legnickiej sceny z kimś innym niż Jacek Głomb. Na to pytanie Michał Nowakowski nie udzielił mi odpowiedzi wprost. Z przesłanego mejla wynika jednak, że zarząd Dolnego Śląska zamierza postąpić zgodnie z rekomendacją komisji konkursowej.

(Piotr Kanikowski, "Ociągają się z powołaniem Głomba na dyrektora teatru", https://24legnica.pl, 2.08.2021)