W niedzielę, 18 lipca, mieszkańcy Piekar, największego osiedla w mieście, będą mogli wziąć udział w letniej imprezie integracyjnej przygotowanej przez placówkę Teatru Modrzejewskiej - Przystanek Piekary. Tym razem, jak przystało na wakacyjną porę, spotkanie z mieszkańcami będzie miało bardzo luźną formę - wielkiego plażowania. Pisze Ewa Jakubowska.


Na górce pomiędzy ulicami Tatrzańska i Pomorska ( koło przychodni) od godziny 16.00 rozpocznie się miejski plażing, a w programie gry, kąpiele, muzykowanie - w tym koncert na żywo zespołu Podwójne Dno.

"Wielka Plaża na Piekarach" to jedno z kilku wydarzeń na blokowisku osiedla Piekar, które na ma celu przekonać mieszkańców do wzięcia udziału w wydarzeniach przygotowanych przez teatralna placówkę Przystanek Piekary. Program pełną parą rusza już we wrześniu, przede wszystkim w formie warsztatów artystyczno-teatralnych. W wakacje zaproponowano dwie duże imprezy w bardziej rozrywkowych wariantach.

Impreza "Wielka Plaża na Piekarach" ma charakter wielopokoleniowy, ma zachęcić legniczan do wspólnej zabawy i integracji. Organizatorzy przygotowali wiele rozrywek, które mają uatrakcyjnić typowe leniuchowanie na trawie - letnie gry, saturator, muzykę. Plażowanie na górce przy ul. Tatrzańskiej rozpocznie się o 16.00, zaś koncert zespołu Podwójne Dno, które tworzą legnickie aktorki, odbędzie się o godz.18.00.

Nad dobrymi humorami plażowiczów zadbają animatorki - dwie aktorki miejscowego teatru, Joanna Gonschorek i Katarzyna Kaźmierczak. Organizatorzy proszę o przyniesienie ze sobą kocyków, ręczników i strojów kąpielowych. "Wielka Plaża na Piekarach", 18 lipca (niedziela) , górka przy ulicach Tatrzańska i Pomorska, godz.16.00, wstęp wolny.

(Ewa Jakubowska,  "Plażing na Piekarach", https://e-legnickie.pl, 17.07.2021)