Pod koniec czerwca ruszył Międzypokoleniowy Przystanek Improwizacji Teatralnych. To prowadzone przez aktorki Joannę Gonschorek i Katarzynę Kaźmierczak zajęcia teatralne dla mieszkańców osiedla Piekary różnych pokoleń, dla dzieci z rodzicami, młodzieży, dorosłych i seniorów. W niedzielę 18 lipca od godz. 16.00 animatorzy tych zajęć zapraszają do wspólnego plażowania i zabawy.


"Wielka plaża na Piekarach" zlokalizowana zostanie na górce pomiędzy ulicami Tatrzańską i Pomorską (w pobliżu przychodni zdrowia). - Zabierzcie kocyki, ręczniczki i stroje kąpielowe! - zachęcają organizatorzy deklarując, że w programie przewidują gry i zabawy, kąpiele, wodę z saturatora i wspólne muzykowanie.

Około godz. 18 zaplanowano występ zespołu Podwójne Dno. Powstały trzynaście lat temu zespół to wokalno-instrumentalna formacja powołana przez trzy legnickie śpiewające aktorki: Joannę Gonschorek, Zuzę Motorniuk i Katarzynę Kaźmierczak, którym podczas występów towarzyszą zaprzyjaźnieni muzycy. Efektem jest wspólne muzykowanie artystów różnych charakterów, temperamentów i umiejętności. W repertuarze przekrój od klasyki rodem z podręczników, poprzez szkoły muzyczne, po brzmienia postpunkowe i piosenkę aktorską. Wszystko gra, wszystko brzmi, bo "Miłość jest jak pomidorowa!", jak zatytułowano najbardziej rozpoznawalny i zawsze wykonywany hit zespołu.

Partnerem programu realizowanego w ramach teatralnego "Przystanku Piekary" jest miejscowa spółdzielnia mieszkaniowa, a całość finansowana jest ze środków Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu (82 tys. zł)  oraz dotacji Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego (30 tys. zł). Dzięki temu wszystkie zajęcia  są bezpłatne dla uczestników.

Grzegorz Żurawiński