Finał online edukacji w Klubie Gońca Teatralnego przy Teatrze Modrzejewskiej w Legnicy. We worek i w środę (29 i 30 czerwca) młodzi aktorzy w internecie wystawią przedstawienia, nad którymi pracowali cały sezon. Pisze Anna Gwóźdź.


- Przed nami jeszcze dwa dni pokazów grup, które miały warsztaty w tym sezonie najczęściej online. Wyjątkiem jest grupa Małego Gońca, której pomimo spotkań online udało się przygotować spektakl i pokazać go na scenie 21 czerwca, ale pracowali nad nim dwa lata, jeszcze przed epidemią – mówi Joanna Rostkowska z legnickiego teatru.

W poniedziałek etiudę „Czekając na Godota” - pokazała grupa młodzieżowa „Gogusie”. We wtorek o godz. 18.00 premiera spektaklu „Jeden na jeden” – grupy dorosłych „Bagażnik”, w środę o godz.18.00 – „YXU KNXW WHAT Proste Historie” – grupy młodzieżowej „Ślady”.

- Filmy zostaną dostępne po premierze dla tych, którzy nie zdążą na czas lub będą chcieli je sobie obejrzeć po raz kolejny – dodaje Joanna Rostkowska.

Linki do premierowych filmów będą dostępne od premiery o godz. 18.00 na facebookowym profilu legnickiego teatru oraz na profilu Edukacja Teatralna Modrzejewskiej online.

(Anna Gwóźdź, "Goniec Teatralny kończy sezon w sieci", https://kulturalia.lca.pl, 29.06.2021)