Jeszcze w roku szkolnym, zanim zostaną rozdane świadectwa w THM (Teatrze im. Heleny Modrzejewskiej - @KT) można będzie zobaczyć spektakl Małego Gońca Teatralnego adresowany do nastolatków Legnicy. Gratis! 21 czerwca w poniedziałek o 17.00 na Scenie Gadzickiego. Anonsuje i zaprasza Adam Kowalczyk.


Zawiadomienie z afisza głosi Spektakl wcale nie śmieszny: "Beztroskie życie współczesnego nastolatka". Jest jeszcze zapewnienie o apolityczności przedstawienia.

Pokazane przed rokiem, w czerwcu cztery propozycje pracujących w Teatrze grup ujawniły garść ciekawych działań. Miały postać filmów i były dostępne w internecie. Tym razem publiczność zapraszana jest na widownię, przed główną scenę teatru. Należy rozumieć, że głównie młoda publiczność.

Warto przyjść. Kto wie – kto i co się ujawni tego niewątpliwie gorącego popołudnia? Tu w końcu zaczynał Tomasz Kot. Słyszymy, że Grzegorz Grecas (uczeń legnickiej Dziesiątki) od jakiegoś czasu reżyseruje i pokaże niebawem w THM "Antygonę". Jest w naszym mieście artystycznych ciągot trochę.

Pozostałe grupy KGT pokażą swoje tegoroczne prace w sieci pod koniec czerwca. Teatr poinformuje o tym na swojej stronie i Facebooku.

(Adam Kowalczyk, "Zaproszenie do teatru", http://www.gazetapiastowska.pl, 19.06.2021)