Po wielu miesiącach pandemicznej przerwy w działalności legnickiej kawiarni teatralnej Art Cafe Modjeska powraca do niej "Kawiarenka obywatelska". Siódme spotkanie cyklu, którego temat wyznacza hasło "Miasto jest nasze? Wspólna przestrzeń - wspólna sprawa", w czwartek 17 czerwca.


Otwarte spotkania na tematy społeczne, których pomysłodawczynią jest Katarzyna Odrowska z legnickiego teatru, wystartowały w listopadzie 2019 roku. Plan, by "Kawiarenka obywatelska"  odbywała się w każdy drugi czwartek miesiąca pokrzyżowała pandemia. Od początku organizatorzy przekonują, że takie spotkania są ważne, bo we współczesnym świecie ludzie coraz mniej ze sobą dyskutują. Podkreślają przy tym, że "Kawiarenka" ma celu wymianę myśli, a nie ocenę innych poglądów.

Po pandemicznej przerwie w czwartek 17 czerwca w legnickiej kawiarni teatralnej odbędzie się siódme spotkanie cyklu. Organizatorzy zapowiadają je serią pytań: "Do kogo należy miasto: do prezydenta, radnych, urzędników? Czy tylko oni mogą podejmować kluczowe decyzje dotyczące teraźniejszości i przyszłości miasta? Jaką rolę wobec tego ma obywatel – czy tylko podatnika, usługobiorcy i petenta? Czy przestrzeń miejska może być przyjazna? Dlaczego tęsknimy za „niemieckim porządkiem”, a sami zanieczyszczamy miasto w sensie dosłownym i w przenośni? Czy akcje społeczne, ruchy miejskie i aktywność mieszkańców może coś tu zmienić? Co się musi zmienić, byśmy zmienili myślenie?"

Początek o godz. 17.00. Bezpłatne wejściówki dostępne są w kasie biletowej legnickiego teatru.

Grzegorz Żurawiński