Jak obiecali tak zrobią. W najbliższy weekend legnicki teatr zaprasza na spektakl „Rzeź” pracowników służby zdrowia. Na Scenie Gadzickiego zostanie wystawiona sztuka Krzysztofa Kopki zatytułowana „Rzeź”, w reżyserii Jacka Głomba. Sztuka inspirowana jest wydarzeniami sprzed ponad 170 lat, które rozegrały się w Galicji. Medycy obejrzą spektakl za darmo. Pisze Anna Gwóźdź.


Na początku pandemii legnicki teatr, jak wiele innych instytucji, wyraził podziękowania pracownikom służby zdrowia walczącym z wirusową epidemią. Jako wyraz uznania trudnej pracy, teatr spełnia obietnicę zaproszenia medyków na spektakl.

- W piątek 11 czerwca będziemy gościć pracowników Pogotowia Ratunkowego, a w niedzielę 13 czerwca szpitala tymczasowego, OIOM, SOR i bloku operacyjnego – mówi Mariola Hotiuk, rzeczniczka legnickiego teatru.

„Rzeź” według Krzysztofa Kopki będzie można zobaczyć w piątek 11 czerwca, w sobotę 12 czerwca oraz w niedzielę 13 czerwca. Początek weekendowych spektakli o godz. 19.00. Bilety w cenie 40 zł (ulgowy 35 zł) można kupić w teatralnej kasie lub online.

(Anna Gwóźdź, "„Rzeź”. Specjalnie dla legnickich medyków", https://kulturalia.lca.pl, 10.06.2021)