66. Ogólnopolski Konkurs Recytatorski – eliminacje wojewódzkie. Kiedy? 5-6 czerwca 2021r. (sobota, niedziela) o 10.00. Gdzie? Scena Gadzickiego w legnickim teatrze. Organizator: Teatr im. H. Modrzejewskiej w Legnicy i Towarzystwo Kultury Teatralnej w Warszawie.


Każdego dnia eliminacji organizatorzy zapraszają na próby techniczne na scenie od godz. 8.00 do 10.00. Wyjątkowo dla wszystkich, także dla uczestników z Legnicy, będzie to pierwszy etap eliminacji, z pominięciem etapu miejskiego i rejonowego, które ze względu na przedłużającą się pandemię nie zostały przeprowadzone. Każdego dnia eliminacji  uczestnicy spotkają się z jurorami, po zakończeniu prezentacji w dniu 5 czerwca oraz po ogłoszeniu wyników w dniu 6 czerwca.

Konkurs jest przeznaczony dla młodzieży ze szkół średnich, studentów, dorosłych i seniorów. Jak zawsze zmagania odbędą się w czterech turniejach: recytatorskim, „wywiedzionego ze słowa”, teatru jednego aktora i poezji śpiewanej.

OKR odbywa się pod patronatem i przy wsparciu finansowym Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu. Jego laureatami było wielu znanych polskich aktorów, m.in. Janusz Gajos, Jan Englert, Magdalena Cielecka, Marek Kondrat, Michał Żebrowski. Z OKR narodziły się zarówno konkursy tematyczne, obejmujące określony krąg literacki lub zasięg czasowy, jak też nurt teatrów jednego aktora i poezji śpiewanej.

Pełny tekst regulaminu oraz karty zgłoszeń są dostępne na stronie http://www.tkt.art.pl

Dolnośląski koordynator OKR w 2021r.- Joanna Rostkowska – pedagog teatru w Teatrze Modrzejewskiej w Legnicy, tel. 504 890 477, e -mail:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. (preferowany. Organizator: Teatr im. H. Modrzejewskiej w Legnicy i Towarzystwo Kultury Teatralnej w Warszawie.

("Dla monodramistów i śpiewających poezję", http://www.gazetapiastowska.pl/, 23.05.2021)