Teatry cały czas czekają na otwarcie. Legnicka scena postanowiła jednak stworzyć swoim widzom namiastkę kontaktu z teatrem i zaprasza do zwiedzania teatralnego budynku przez internet. Długo jednak fani spektakli z Legnicy nie będą musieli czekać na spotkanie z ulubionymi aktorami – już w sobotę teatr zagra na żywo w plenerze. Relacja Macieja Biskupa.


Legniczanie i nie tylko, którzy stęsknili się za regularnymi wizytami w murach teatru im. Heleny Modrzejewskiej w Legnicy, teraz mogą zwiedzić budynek teatru od a do z bez wychodzenia z domu – wirtualnie. Spacerujący nie tylko mogą przejść się w sieci po wszystkich zakamarkach teatru, ale także poznać ciekawostki historyczne na jego temat. Komentarz do zwiedzania czytany jest głosem aktora teatru Pawła Wolaka.

Wirtualny spacer nie zastąpi publiczności spotkania z aktorami, a aktorom z publicznością. Jednak okazja nadarzy się niebawem. Na dziedzińcu Zamku Piastowskiego aktorzy wystawią plenerowy spektakl „Skarb wdowy Schadenfreude”.

Spektakl zostanie zaprezentowany w weekendy: 15,16,22 i 23 maja.

Relacja w programie "Fakty o poranku" jest TUTAJ (w 49 min. 04 sek. programu) z udziałem telefonicznym rzeczniczki teatru Marioli Hotiuk. Jest TUTAJ!

(Maciej Biskup, "Legnicki teatr zaprasza na wirtualny spacer", https://wroclaw.tvp.pl, 12.05.2021)