W maju aktorzy Teatru Modrzejewskiej ponownie zagrają przed żywą publicznością. W najbliższe dwa weekendy na dziedzińcu Zamku Piastowskiego zobaczyć będzie można "Skarb wdowy Schadenfreude", natomiast na 29 i 30 maja na Scenie Gadzickiego zaplanowana jest premiera spektaklu „Rzeź” Krzysztofa Kopki. Pisze Dawid Stefanik.


Teatr wraca do życia spektaklem "Skarb wdowy Schadenfreude" Lecha Raczaka, którego fabuła przenosi widzów do czasów powojennych na Dolnym Śląsku. Do opustoszałej kamienicy wprowadzają się nowi polscy lokatorzy, którzy zjechali tam z każdego zakątka zniszczonej ojczyzny. Jedno z mieszkań jest jednak na głucho zamknięte i nie można się do niego dostać. Rozpoczyna się zbiorowe śledztwo, którego finał jest wielką niewiadomą.

Spektakl można zobaczyć 15 i 16 oraz 22 i 23 maja o 20:30 na dziedzińcu Zamku Piastowskiego. Bilety w cenie 40/35 zł można nabyć w kasie teatru lub online na stronie teatrlegnica.interticket.pl

Teatru Modrzejewskiej jeszcze w maju zaplanował premierę spektaklu "Rzeź" Krzysztofa Kopki, który jest inspirowany historią rabacji galicyjskiej. Jak zapowiadają jego twórcy, choć fabuła „Rzezi” jest oparta na autentycznych wydarzeniach z XIX wieku, to spektaklem będzie daleki od historycznej rekonstrukcji. Premiera "Rzezi" zaplanowana jest 29 i 30 maja o 19:00 na Scena Gadzickiego. Bilety 60 zł.

Do tematu premiery "Rzezi" jeszcze wrócimy.

(Dawid Stefanik, "Teatr wraca do gry plenerową sztuką na zamkowym dziedzińcu. Sprawdź repertuar na maj", https://tulegnica.pl, 12.05.2021)