Rządowe decyzje w sprawie ograniczania pandemicznych obostrzeń ogłoszone w środę 28 kwietnia po raz kolejny zmusiły legnicki teatr do korekty swoich planów. Dzień później dyrektor legnickiej sceny odniósł się do tego w liście do teatralnej publiczności. Treść poniżej.


Drodzy Widzowie,

nareszcie wracamy! Choć rządowe decyzje nie są do końca satysfakcjonujące – liczyliśmy na szybszy powrót do normalnej działalności i organizacji spektakli dla Was, naszej publiczności – cieszymy się, że już niedługo będziemy mogli spotkać się twarzą w twarz i – na spektaklach plenerowych – bez maseczek!

Już dawno zaplanowaliśmy, że od 15 maja będziemy grać na zamkowym dziedzińcu nasze plenerowe widowisko muzyczne „Skarb wdowy Schadenfreude” Roberta Urbańskiego, a w końcu miesiąca zaprosimy widzów na premierę „Rzezi” Krzysztofa Kopki (właściwie premiery, bo oba spektakle – 29 i 30 maja – mają taki status z powodu ograniczenia do 50% miejsc na widowni). Decyzje rządowe właściwie tylko potwierdziły nasze plany.

Zapraszamy więc serdecznie na nasze majowe spektakle.

Od 4 maja w godzinach 9.00-16.00 będzie znów działać Kasa Teatru (tel. 76 72 33 505, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.), a bilety można także kupić elektronicznie na https://teatrlegnica.interticket.pl/

Wszystkie szczegóły znajdziecie na naszej stronie www.teatr.legnica.pl

Przybywajcie!!!

Z teatralnym pozdrowieniem – i zdrowia!
Jacek Głomb, dyrektor Teatru Modrzejewskiej w Legnicy