Na weekend 5-6 czerwca (sobota, niedziela) i po raz kolejny przeniesiono termin dolnośląskich eliminacji wojewódzkich 66. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego, które - po kolejnych zmianach - odbędą się na Scenie Gadzickiego Teatru Modrzejewskiej w Legnicy. Przesłuchania rozpoczynać się będą o godz. 10.00.


 - Z powodu przedłużających się obostrzeń związanych z pandemią jesteśmy zmuszeni, po raz kolejny, do przeniesienia eliminacji 66. OKR. Ponadto, na prośbę Towarzystwa Kultury Teatralnej w Warszawie, które jest głównym organizatorem konkursu, przyjmiemy w tym roku wyjątkowo uczestników z województwa dolnośląskiego - informuje legnicka i dolnośląska koordynatorka konkursu Joanna Rostkowska.

Wyjątkowo dla wszystkich, także dla uczestników z Legnicy, będzie to pierwszy etap eliminacji, z pominięciem etapu miejskiego i rejonowego, które ze względu na przedłużającą się pandemię nie zostały przeprowadzone. Zapisy trwały do 28 kwietnia br. w ośrodkach regionalnych lub bezpośrednio u koordynatora dolnośląskiego.

Każdego dnia eliminacji uczestnicy będą mieli także okazję do spotkań z jurorami - po zakończeniu prezentacji w dniu 5 czerwca oraz po ogłoszeniu wyników w dniu 6 czerwca.

Ważna informacja dla monodramistów i śpiewających poezję: w dniach eliminacji próby techniczne będą możliwe w godz. 8.00 - 10.00.

O ewentualnych kolejnych zmianach teatr będzie informował na swojej stronie internetowej oraz Facebooku. Więcej informacji o konkursie w Legnicy: https://www.teatr.legnica.pl/edukacja/66-okr

Dolnośląskim koordynatorem OKR w bieżącym roku jest Joanna Rostkowska – pedagog teatru w Teatrze Modrzejewskiej w Legnicy, tel. 504 890 477, e-mail:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. (preferowany).

Grzegorz Żurawiński