To będzie weekend pod znakiem science fiction. Fani serialu teatralnego „5.0” powinni już teraz zarezerwować sobie sobotni i niedzielny wieczór 24 i 25 kwietnia. Na teatralny kanał You Tube powraca bowiem serial Magdy Drab. Pisze Anna Gwóźdź.


„5.0” w reżyserii Piotra Ratajczaka jest fantazją na temat nieodległej przyszłości świata wobec problemów, które już współcześnie dostrzegamy i które skłaniają nas do niepokoju o losy ludzkości i zamieszkałej przez nią planety. Odcinek pierwszy to kosmos, pragnienie ekspansji i polityka w trakcie lotu na Marsa w czasach, gdy ludźmi i państwami sterują komputerowe algorytmy, człowieka trudno odróżnić od jego awatara, a zasoby przeludnionej Ziemi ulegają wyczerpaniu.

Serial Magdy Drab to pięć odcinków. W każdym występuje inna grupa aktorów Teatru Modrzejewskiej. Pięć odcinków symbolizuje pięć palców u dłoni, którą odwzorowano na plakacie serialu, a która - według autorki scenariusza - symbolizuje piętno, które odciskamy na planecie.

Pierwszy w historii teatru Modrzejewskiej serial teatralny i pierwszy w historii serial science-fiction do zobaczenia w sieci już w ten weekend na teatralnym kanale You Tube.

Sobota, 24 kwietnia o 19:00 - odc. I i II
Niedziela, 25 kwietnia o 19:00 - odc. III, IV i V
Wydarzenia LIVE dostępne bezpłatnie.

(Anna Gwóźdź, "Weekend online z teatralnym serialem "5.0"", https://kulturalia.lca.pl, 23.04.2021)