Teatr Ludowy w Krakowie zaprasza na spektakl online "Gdy przyjdzie sen - tragedia miłosna". Sztukę legnickiego duetu Paweł Wolak - Katarzyna Dworak (PiK) w reżyserii Małgorzaty Bogajewskiej będzie można zobaczyć od piątku 9 kwietnia o godz. 18.00. Dostęp odpłatny.


Tragikomedia ludzkich zachowań, kryminał i tragedia miłosna w jednym. Historia zrodzona z pragnienie innego, intensywnego życia, miłości, luksusu, chwili, w której czując się jak uwięziony, kolorowy ptak, chce się odlecieć w nieznane… Wiejska wspólnota jest jak małe laboratorium, w którym można obserwować najbardziej pierwotne ludzkie instynkty jak pod mikroskopem. Tutaj nic się nie ukryje, wszyscy wszystkich znają, wszyscy wszystko o sobie wiedzą. Nie można mieć skrytych marzeń, ani własnego małego szczęścia. Wszystko trzeba dzielić z sąsiadami: marzenia, żądze, miłość i tragedię. Wtedy jest i straszno i śmieszno.


„Gdy przyjdzie sen…” to opowieść o takiej miłości, która zdradziła kochanków. Która rozpaliła w nich marzenia-zmyślenia, które w miejscu, gdzie żyli nie mogły się spełnić. I o prawie, które rządzi ludzkimi losami, prawie najbardziej pierwotnym i bezwzględnym, które nigdy nie gości na salach sądowych, ale każdy nosi je w ciemnych zakamarku duszy.

Nagroda Publiczności na 12. Katowickim Karnawale Komedii. Nagrody na XIX Festiwalu Dramaturgii Współczesnej"Rzeczywistość przedstawiona" Zabrze 2019: Główna Nagroda za reżyserię i twórczy wkład w realizację dramatu „Gdy przyjdzie sen” w Teatrze Ludowym w Krakowie Małgorzacie Bogajewskiej, nagrody aktorskie dla: Beaty Schimscheiner za rolę Matki w spektaklu „Gdy przyjdzie sen” w Teatrze Ludowym w Krakowie, Iwony Sitkowskiej za rolę Basi w spektaklu „Gdy przyjdzie sen” w Teatrze Ludowym w Krakowie, Wojciecha Lato za rolę Jaśka w spektaklu „Gdy przyjdzie sen” w Teatrze Ludowym w Krakowie, Cezarego Kołacza za rolę Mietka w spektaklu „Gdy przyjdzie sen” w Teatrze Ludowym w Krakowie.

Jury „Młodych” XIX Festiwalu Dramaturgii Współczesnej „Rzeczywistość Przedstawiona” w Zabrzu nagroda dla: Cezarego Kołacza za rolę Mietka, najlepszy aktor w spektaklu „Gdy przyjdzie sen” w reż. Małgorzaty Bogajewskiej w Teatrze Ludowym w Krakowie.

Dostęp do spektaklu można wykupić w cenie 15 zł na stronie WWW.LUDOWY.PL. Link aktywny przez 48h od 9 kwietnia od godz.18.00.

("Kraków. Gdy przyjdzie sen z Ludowego online", https://e-teatr.pl, 7.04.2021)