Reporterowi wrocławskiej telewizji nie udało się ustalić, ilu kandydatów ubiega się o stanowiska w zarządzie KGHM Polska Miedź S.A. Obrady Rady Nadzorczej trwały. Wiadomo jednak, że w konkursie na dyrektora legnickiego Teatru Modrzejewskiej aplikację złożył tylko jeden kandydat. Jest nim aktualny szef tej sceny Jacek Głomb. Relacja Andrzeja Lamparta.


W decydującą fazę wkroczyły dwa konkursy, które zadecydują o obsadzie ważnych posad na Dolnym Śląsku. Chodzi o wybór nowego zarządu KGHM w Lubinie oraz o stanowisko dyrektora Teatru Heleny Modrzejewskiej w Legnicy. Obecnym prezesom Polskiej Miedzi, podobnie jak szefowi sceny w Legnicy, w najbliższych miesiącach kończą się menadżerskie kadencje.

W części relacji dotyczącej konkursu na dyrektora Teatru Modrzejewskiej telefoniczna wypowiedź rzecznika marszałka Dolnego Śląska Michała Nowakowskiego, który potwierdził, że jedynym kandydatem, który wystartował w konkursie na dyrektora legnickiego teatru, jest kierujący tą sceną 27.rok Jacek Głomb. Przypomniano także archiwalną wypowiedź dyrektora legnickiego teatru z lutego br., w której oficjalnie ogłosił start w konkursie i podał motywację swojej decyzji.

OBEJRZYJ! (relacja także w 10 min. 51 sek. programu Fakty z godz. 18.30)

(Andrzej Lampart,  "Kto zostanie prezesem KGHM? Trwają konkursy na ważne stanowiska", https://wroclaw.tvp.pl, 22.03.2021)