Obowiązujący od soboty ogólnopolski lockdown ponownie wymusił zamknięcie Teatru im. Heleny Modrzejewskiej w Legnicy. Uderzyło to także w młodzież, która korzystała z warsztatów Klubu Gońca Teatralnego. Młodzi artyści, prowadzeni przez aktora Mateusza Krzyka, o swoich emocjach opowiedzieli w piosence. Nagrali także teledysk. Pisze Dawid Stefanik.


Działalność Teatru Modrzejewskiej to nie tylko profesjonalne przygotowanie i prezentacja spektakli, ale także opieka nad nowym pokoleniem miłośników sztuki scenicznej. Świadczy o tym m.in. działający od 30 lat Klub Gońca Teatralnego (najstarszy w Polsce). Niestety, jego działalność ponownie została zawieszona z powodu epidemii. Był to duży cios dla młodzieży, która korzystała z zajęć. Swoje emocje warsztatowicze wyrazili w sposób artystyczny, nagrywając piosenkę wraz z teledyskiem.

Piosenkę stworzyli i wykonali: Dominika Możdżan, Aleksandra Krystek, Nikola Jakimczyk, Natalia Pilch, Dominika Cedzidło, Natalia Zapotoczna, Olga Podkalicka, Anna Garstka, Hanna Węglińska, Paulina Niemczyk, Patryk Wajs,  Martyna Sochacka, Piotrek Pernak i Wojtek Szydłowski. W nagraniach pomogli Andrzej Janiga oraz Łukasz Kozłowski z teatralnej ekipy technicznej.

Przypomnijmy, że wychowankami Klubu Gońca Teatralnego w Teatrze Modrzejewskiej są znani ludzie teatru, filmu i sztuki jak m.in.: reżyser Grzegorz Grecas, aktorzy Tomasz Kot, Krzysztof Ogłoza, Aleksandra Listwan, Ewelina Gronowska, Krzysztof Grabowski, Tomasz Mycan, Darian Wiesner, wokalista Gabriel Fleszar czy choreografki Aneta Zwierzyńska, Małgorzata „Madi” Rostkowska i Ewelina Zielonka.

OBEJRZYJ teledysk.

(Dawid Stefanik, "Klubu Gońca Teatralnego piosenką odpowiada na kolejny lockdown. Zobaczcie teledysk!", https://tulegnica.pl, 21.03.2021)