"Modjeska Calling" to konkurs dla aktorek i aktorów na interpretację monologów szekspirowskich Heleny Modrzejewskiej organizowany dla upamiętnienia aktorki światowej sławy, której talent i ofiarność zaznaczyły się istotnie w dziejach Teatru Polskiego w Poznaniu. Termin 19-20 kwietnia 2021. Nagrodą dla laureata jest 10 tys. zł.

Konkurs, którego organizatorem jest Teatr Polski w Poznaniu, adresowany jest do aktorek i aktorów zawodowych, studentek i studentów, absolwentek i absolwentów publicznych oraz niepublicznych szkół teatralnych oraz osób bez udokumentowanego wykształcenia aktorskiego, ale posiadających minimum 5-letnie udokumentowane doświadczenie teatralne (co najmniej 5 zagranych ról).

Warunkiem zakwalifikowania do Konkursu jest nadesłanie do dnia 5 kwietnia 2021 r. na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. trzech plików w formacie doc lub pdf: wypełnionego formularza zgłoszeniowego, odręcznie podpisanej i zeskanowanej zgody na przetwarzanie danych osobowych (oba dokumenty do pobrania na stronie www.teatr-polski.pl) oraz jednej fotografii portretowej podpisanej imieniem i nazwiskiem.

Wybrane monologi muszą pochodzić spośród ról kreowanych przez Helenę Modrzejewską (zarówno aktorki jak i aktorzy wykonują role kobiece). Lista ról znajduje się na stronie internetowej Teatru Polskiego w Poznaniu, w zakładce Aktualności.

Przesłuchania zakwalifikowanych osób odbędą się w Teatrze Polskim w Poznaniu 19 kwietnia 2021 r. Lista 6–10 osób zakwalifikowanych do finału Konkursu zostanie ogłoszona po przesłuchaniach. Jury przyzna jedną nagrodę główną w wysokości 10 000 zł brutto, może podjąć także decyzję o przyznaniu wyróżnień.

Koordynacja projektu: Paulina Skorupska, Jacek Muszkieta. Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Więcej szczegółów TUTAJ!

Grzegorz Żurawiński