Pandemia znów pokrzyżowała teatralne plany. Podczas środowej konferencji minister zdrowia Adam Niedzielski poinformował, że ze względu na najnowsze statystyki związane z pandemią koronawirusa, od 20 marca do 9 kwietnia zamknięte zostaną instytucje kultury. Legnicki teatr planował na najbliższy weekend premierę serialu teatralnego „5.0” Magdy Drab. Niestety z premierą na deskach trzeba będzie poczekać. Pisze Anna Gwóźdź.


- Z przykrością informujemy, że decyzją rządu z dnia 17 marca nasza działalność ponownie zostaje zawieszona od 20 marca do 9 kwietnia. W związku z tym nie będą mogły się odbyć zaplanowane na ten czas wydarzenia, poczynając od premiery serialu teatralnego „5.0” Magdy Drab w reżyserii Piotra Ratajczaka w najbliższy weekend (20 i 21 marca). Mamy nadzieję, że jak najszybciej otworzymy się ponownie i Państwo, nasza publiczność i przyjaciele, będą mogli bezpiecznie wrócić na widownię. Przypominamy jednocześnie o naszej wciąż wzbogacanej ofercie online. Bądźmy razem w tych trudnych czasach – czytamy na facebookowym profilu legnickiego teatru.

Poza kulturą od soboty 20 marca zamknięte zostaną też inne sektory gospodarki. Do 9 kwietnia zamrożone będzie hotelarstwo, gastronomia (możliwa działalność na wynos), rozrywka, handel w galeriach handlowych (z wyjątkiem sklepów spożywczych, aptek, drogerii, salonów prasowych, księgarni, sklepów zoologicznych i z artykułami budowlanymi). Ponownie zamknięte zostaną solaria, baseny i obiekty sportowe.

(Anna Gwóźdź, "Rząd znów zamknął kulturę. Legnicki teatr z zakazem działalności", https://kulturalia.lca.pl, 17.03.2021)