Legnicki teatr znów zabierze widzów w przyszłość, ale tym razem na żywo. W najbliższy weekend premiera z udziałem publiczności pięcioodcinkowego serialu teatralnego "5.0". Choć każdy z odcinków miał już swoją premierę w sieci, to serial od początku miał być wystawiany na scenie. Teraz to możliwe. Relacja Karoliny Kurczab.


Teatr Modrzejewskiej zaprasza widzów na dwudniową premierę pięcioodcinkowej opowieści o przyszłości. Premiera wszystkich odcinków serialu teatralnego "5.0" już w najbliższy weekend, tym razem na żywo w teatrze z udziałem publiczności. Twórcy choć nie planują wprowadzania zmian w koncepcji spektaklu, to są przekonani, że duży wpływ na to co zostanie zaprezentowane w najbliższy weekend będzie miała obecność widowni - tłumaczą Magdalena Drab autorka tekstu i Piotr Ratajczak reżyser:

- Jestem bardzo ciekawa kontaktu z widownią, bo widownia współtworzy wydarzenie. Wydaje mi się, że tutaj mogą pojawić się ciekawe rzeczy. - Mam nadzieję, że ciekawa energia się tutaj stworzy w relacji z żywym widzem i przede wszystkim to jest dla mnie ekscytujące.

Twórcy zapowiadają, że to co zostanie zaprezentowane w najbliższy weekend nie będzie odbiegać od tego co widzowie mieli okazję zobaczyć online. O szczegółach Jacek Głomb dyrektor Teatru im. Heleny Modrzejewskiej w Legnicy:

- Ci widzowie, który oglądali to online, będą mogli skonfrontować swoje odczucia sieciowe z tymi na żywo. Online zawsze będzie namiastką teatru żywego. Widownia tęskni za teatrem. Uznaliśmy, że będzie mądrzej zacząć od premiery dwuodcinkowej ze względu na czas.

Odcinki trwają blisko 45 min. Chcąc uniknąć wielogodzinnego maratonu premierę serialu podzielono na dwa dni. W sobotę 20 marca na Scenie Gadzickiego odbędzie się premiera pierwszych dwóch odcinków, a w niedzielę 21 marca kolejnych trzech.

Pełna relacja z wypowiedziami uczestników konferencji prasowej jest TUTAJ!

(Karolina Kurczab, "Teatr Modrzejewskiej zaprasza na serial teatralny o przyszłości", https://www.radiowroclaw.pl, 17.03.2021)