Zarząd województwa dolnośląskiego podjął uchwałę ws. ustalenia szczegółowego regulaminu komisji konkursowej przeprowadzającej konkurs na kandydata na stanowisko dyrektora Teatru Modrzejewskiej w Legnicy. Dokument datowany na dzień 9 marca ukazał się właśnie w Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego. Co w nim takiego nadzwyczajnego, że piszemy o tym? Wyjaśnia Paweł Jantura.


To, że regulamin jest świadectwem ignorancji polityków rządzących Dolnym Śląskiem i zatrudnianych przez nich urzędników. Z regulaminu wynika bowiem, że komisja będzie oceniać złożone przez kandydatów koncepcje zarządzania i programy działania … Muzeum Karkonoskiego w Jeleniej Górze. Na tym nie koniec. Członkowie komisji muszą znać regulamin konkursu na dyrektora … Opery Wrocławskiej.

Kuriozalne błędy w marszałkowskim BIP-ie wychwycił red. Piotr Kanikowski z portalu 24Legnica.pl. Poniżej publikujemy skany z zaznaczonymi kompromitującymi wpadkami. TUTAJ!

Dodajmy, że komisja konkursowa będzie się składać z dwóch przedstawicieli marszałka województwa, jednego przedstawiciela prezydenta Legnicy, dwóch przedstawicieli ministra kultury, dwóch związkowców z teatru oraz dwóch przedstawicieli związków twórczych lub stowarzyszeń. Żeby wygrać konkurs trzeba uzyskać bezwzględną większość głosów. To pewna informacja, w tej kwestii urząd marszałkowski się nie pomylił.

Szefujący od 27 lat legnicką sceną Jacek Głomb już oficjalnie zapowiedział, że weźmie udział w konkursie.

(Paweł Jantura, "Jest regulamin konkursu na dyrektora teatru. Kompromitacja zarządu województwa", https://tulegnica.pl, 11.03.2021)