Teatr Modrzejewskiej zaprasza młodzież szkół średnich, dorosłych i seniorów do udziału w 66. Ogólnopolskim Konkursie Recytatorskim. Jest to pierwszy etap konkursu, który ma charakter otwarty. Jak zawsze zmagania odbędą się w czterech turniejach: recytatorskim, „wywiedzionego ze słowa”, teatru jednego aktora i poezji śpiewanej. - Po ubiegłorocznej nieobecności konkursu w Legnicy z powodu epidemii, mamy nadzieje, że w tym roku uda nam się go zorganizować - pisze Joanna Rostkowska.


OKR odbywa się pod patronatem i przy wsparciu finansowym Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Organizujemy go wspólnie z Towarzystwem Kultury Teatralnej z Warszawy. Jest to konkurs wieloetapowy, którego finałem są zmagania na szczeblu ogólnopolskim. Jego laureatami było wielu znanych polskich aktorów, m.in. Janusz Gajos, Jan Englert, Magdalena Cielecka, Marek Kondrat, Michał Żebrowski.

Z OKR narodziły się zarówno konkursy tematyczne, obejmujące określony krąg literacki lub zasięg czasowy, jak też nurt teatrów jednego aktora i poezji śpiewanej. Pełny tekst regulaminu oraz karty zgłoszeń są dostępne na stronie http://www.tkt.art.pl

Zgłoszenia przyjmujemy do 1 kwietnia br. Zdajemy sobie sprawę z tego, że zostawiamy niewiele czasu na przygotowanie, ale główny organizator OKR bardzo późno ogłosił konkurs w tym roku. Jeśli sytuacja epidemiczna na to pozwoli przesłuchania będą jak zwykle otwarte i bezpłatne dla publiczności.

Zgłoszenia do konkursu przyjmuje: Joanna Rostkowska- koordynator OKR, tel. 504890477, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. (preferowany). Eliminacje miejskie 11 kwietnia 2021r. (niedziela), Art Cafe Modjeska, godz. 10.00.

Joanna Rostkowska