W sobotę 6 marca miała się odbyć opolska premiera "Króla Leara" Szekspira, koprodukcja Teatru Kochanowskiego i legnickiego Teatru Modrzejewskiej. Została odwołana. Teatromani, którzy cieszyli się z otwarcia teatrów i w sobotę wybierali się na premierowe przedstawienia w Opolskim Teatrze Lalki i Aktora oraz w Teatrze Kochanowskiego niestety muszą zmienić plany. W Nowej Trybunie Opolskiej pisze Iwona Kłopocka-Marcjasz.


Lalki przeniosły premierę „Balladyny” Słowackiego z 6 marca na 28 marca 2021. "Na tę chwilę – niestety – wstrzymują nas kwestie techniczne. Drodzy Widzowie, bardzo Was przepraszamy i liczymy na Waszą wyrozumiałość!" - czytamy w komunikacie.

Kilka dni wcześniej o zmianie planów zawiadomił też Teatr Kochanowskiego. W sobotę miała się odbyć premiera "Króla Leara" Szekspira. Niestety pandemia po raz kolejny pokrzyżowała plany artystom.

"Ze względu na bezpieczeństwo zespołu aktorsko-realizatorskiego, związane z możliwością zagrożenia zarażeniem COVID-19, jesteśmy zmuszeni odwołać premierę zaplanowaną na 6 marca oraz pokazy 5 i 7 marca" - napisano. O nowym terminie premiery teatr poinformuje w najbliższym czasie.

(Iwona Kłopocka-Marcjasz, "Opolskie teatry odwołują sobotnie premiery. Na "Balladynę" i "Króla Leara" pójdziemy w innym terminie", https://nto.pl, 4.03.2021)