Gdańszczanie, ludzie teatru z Polski i świata, artyści, politycy i przyjaciele wrażają żal, wspominają postać zmarłego twórcy i dyrektora Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego prof. Jerzego Limona, składają kondolencje. Można to zrobić w siedzibie GTS, ale także w księdze kondolencyjnej online.


Drodzy widzowie,

z głębokim smutkiem i w poczuciu ogromnej  straty zawiadamiamy, że 3 marca 2021 roku odszedł Pan Profesor Jerzy Limon, Dyrektor Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego i twórca naszej teatralnej wspólnoty.

Żadne słowa nie oddadzą pustki w naszych sercach. Zatrzymał się czas. Tak bardzo chcielibyśmy cofnąć go do wszystkich chwil, spędzonych z Panem Profesorem. Najlepszym Mentorem, niezwykłym Wizjonerem, wymagającym Dyrektorem, prawdziwym Przyjacielem.
Pan Profesor wierzył w cuda, szczególnie dla swojego teatru, a także w Muzy i siły wyższe, które nas wspierają. Nam pozostaje wiara, że tam gdzie odszedł, otoczy go grono wspaniałych artystów.

Księga kondolencyjna jest wyłożona w holu wejściowym Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego codziennie w godzinach 12.30 – 18.00. Prosimy o przestrzeganie obowiązującego reżimu sanitarnego. Wyrazy współczucia mogą Państwo wyrazić także w formie elektronicznej:księga kondolencyjna ONLINE.

Gdański Teatr Szekspirowski