Jest pierwszy kandydat w konkursie na stanowisko dyrektora teatru Heleny Modrzejewskiej w Legnicy. Zdecydował się na to wieloletni szef sceny Jacek Głomb. Konkurs został ogłoszony w tym tygodniu przez Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego, któremu placówka podlega. Nazwisko zwycięzcy ma być znane do końca czerwca. Relacja Andrzeja Lamparta.


Jacek Głomb zapowiedział start w konkursie podczas specjalnej konferencji prasowej w Legnicy. W tym roku kończy mu się dyrektorska kadencja. Do tej pory powoływano go na kolejne bez przeprowadzania konkursu. Tym razem tak się nie stało. Kandydatów będzie oceniała 9-osobowa komisja, a wyniki konkursu mają być znane do końca czerwca.

Jacek Głomb kieruje sceną w Legnicy od 27 lat i jest to czas jej największych sukcesów. Obecną sytuację teatru ocenia jako bardzo dobrą.

Dyrektor podziękował za poparcie jakie otrzymał w ostatnich miesiącach. O to aby pozostawiono go na stanowisku apelowali widzowie, pracownicy teatru oraz dyrektorzy innych scen w kraju. Zarząd województwa wysoko ocenia pracę Jacka Głomba, ale nie wycofał się z przeprowadzenia konkursu.

Relacja z wypowiedziami Jacka Głomba w programie "Fakty o poranku" (w 36 min. 22 sek. programu). O tym, że nie zdecydowano jeszcze, czy kadencja wybranego w konkursie dyrektora będzie trzy, czy pięcioletnia mówi rzecznik dolnośląskiego marszałka Michał Nowakowski.


(Andrzej Lampart, "Pierwszy kandydat w konkursie na dyrektora legnickiego teatru", https://wroclaw.tvp.pl, 18.02.2021)