Zgodnie z nowymi rządowymi rozporządzeniami od 12 lutego teatry, po długiej epidemicznej przerwie, znów mogą gościć widzów. Teatr Modrzejewskiej w Legnicy jednak w najbliższy weekend wciąż będzie grać online i zostanie otwarty w późniejszym terminie. - Teatrów nie otwiera się na pstryk - mówi dyrektor Jacek Głomb, który krytycznie odnosi się do chaotycznych działań polskiego rządu. Pisze Dawid Stefanik.


- Z radością, ale też pewną zadumą przyjęliśmy decyzję o otwarciu teatrów od 12 lutego. Zadumą szczególnie, że wcześniejszą decyzją byliśmy zamknięci do 14 lutego i zgodnie z tym wymogiem upowszechniliśmy wcześniej repertuar online na pierwszą połowę miesiąca. Teatrów nie otwiera się na pstryk. Trzeba przygotować całą infrastrukturę, żeby zapewnić bezpieczeństwo Wam, publiczności, i nam, pracownikom Teatru - czytamy w oświadczeniu Jacka Głomba na oficjalnej stronie legnickiego teatru.

W najbliższy weekend teatr będzie więc działać zgodnie z ustalonym harmonogramem. W repertuarze na piątek (13 lutego) pozostaje performatywne czytanie powieści Filipa Zawady „Rozdeptałem czarnego kota przez przypadek”, a w sobotę (14 lutego) wyemitowany zostanie 5 odcinek serialu teatralnego „5.0” Magdy Drab w reżyserii Piotra Ratajczaka (13 lutego to sobota, 14 lutego to niedziela, a ostatni odcinek "5.0" emitowany będzie w sobotę 20 lutego - @KT).  Wydarzenia można zobaczyć bezpłatnie o godz. 19.00 na platformie wirtualnamodrzejewska.pl (wcześniej należy jednak pobrać, z tej samej strony, bezpłatny bilet do transmisji).

Pierwszy spektakl z udziałem widowni na sali zaplanowany jest na 26 i 27 lutego o godz. 19.00. Będzie to „Orkiestra”  Krzysztofa Kopki w reżyserii Jacka Głomba. Spektakl stanowi nostalgiczno-zabawną opowieścią o orkiestrze dętej jednej z kopalni Zagłębia Miedziowego. Więcej szczegółów odnośnie  repertuaru poznamy wkrótce.

(Dawid Stefanik, "Kiedy aktorzy ponownie zagrają przed widownią? Jacek Głomb zapowiada otwarcie teatru", https://tulegnica.pl, 11.02.2021)