Napisał w poniedziałek 8 lutego, dyrektor Teatru Modrzejewskiej w Legnicy w otwartym liście do widzów. "Trzeba przygotować całą infrastrukturę, żeby zapewnić bezpieczeństwo Wam, publiczności, i nam, pracownikom Teatru" - dodał przedstawiając najbliższe, bo jeszcze lutowe, plany legnickiego teatru. Zarówno te online, jak i na żywo z publicznością. Poniżej pełna treść listu.


Drodzy Widzowie,

z radością, ale też pewną zadumą przyjęliśmy decyzję o otwarciu teatrów od 12 lutego. Zadumą - szczególnie, że wcześniejszą decyzją byliśmy zamknięci do 14 lutego i zgodnie z tym wymogiem upowszechniliśmy wcześniej repertuar online na pierwszą połowę miesiąca.

Teatrów nie otwiera się „na pstryk”. Trzeba przygotować całą infrastrukturę, żeby zapewnić bezpieczeństwo Wam, publiczności, i nam, pracownikom Teatru.

Na razie więc działamy według wcześniejszego planu i umowy z Wami: online 13 lutego pokażemy czytanie performatywne powieści Filipa Zawady „Rozdeptałem czarnego kota przez przypadek”, a 20 lutego V – ostatni – odcinek serialu teatralnego „5.0” Magdy Drab w reżyserii Piotra Ratajczaka. Oba wydarzenia możecie zobaczyć bezpłatnie o godz. 19.00 na naszej platformie wirtualnamodrzejewska.pl

A do teatru na żywo, z Wami, widzami,  wrócimy „z przytupem i orkiestrą” spektaklem „Orkiestra”  Krzysztofa Kopki w mojej reżyserii – nostalgiczno-zabawną opowieścią o orkiestrze dętej jednej z kopalni Zagłębia Miedziowego, 26 i 27 lutego o godz. 19.00.

Szczegóły już niebawem na naszej stronie www.teatr.legnica.pl

Z teatralnym pozdrowieniem, dużo zdrowia!

Jacek Głomb, dyrektor Teatru Modrzejewskiej w Legnicy