Wielkimi krokami zbliżamy się do końca. Przedostatni odcinek zatytułowany „Erodrom” futurystycznego serialu "5.0", transmitowanego ze Sceny Gadzickiego już w sobotę 6 lutego. Pomysłodawczynią i autorką scenariusza jest Magda Drab, reżyseruje Piotr Ratajczak. Pisze Anna Gwóźdź.


Pierwszy raz legnicki teatr wszedł w przestrzeń przyszłości i komentuje rzeczywistość za pomocą opowieści fantasy. Przed nami przedostatni odcinek serialu Magdy Drab.

- Czwarty odcinek serialu przeniesie troje poszukujących miłości bohaterów w świat wirtualnie kreowanej rozrywki. W poczuciu beznadziei Ana, Strongman i Szeri wezmą udział w programie z gatunku tych, który w archaicznej już przeszłości były telewizyjnym reality show typu "Love Island". Problem w tym, że wszystko już było, a znudzona ludzkość coraz słabiej reaguje na bodźce. W efekcie oglądalność programu i zyski spadają. „Po latach faszerowania widzów różnymi bodźcami emocjonalnymi trudno o jakikolwiek odruch” – zauważa Lalalove, atrakcyjny seks robot najnowszej generacji i prowadząca program "Erodrom" należący do firmy Arystofallusa, obrzydliwie bogatego i cynicznego magnata świata wirtualnego show biznesu. Miłość na odległość wspomagają u uczestników programu skafandry przekazujące bodźce wprost do układu nerwowego i narkotycznie uzależniające eliksiry miłości. To jednak miłość dostarczana indywidualnie. Złudzenie – czytamy w Legnickiej Gazecie Teatralnej.

Kolejny odcinek serialu grany na Scenie Gadzickiego, będzie na żywo, bezpłatnie transmitowany na platformie wirtualnamodrzejewska.pl. Już można pobrać z niej bezpłatny kod uprawniający do obejrzenia spektaklu. Premiera w sobotę 6 lutego o godz. 19.00.

W przeddzień premierowego odcinka, czyli w piątek 5 lutego o godz. 19.00 na You Tube Teatru Modrzejewskiej wyemitowany zostanie trzeci odcinek zat. "Rage Room".  

(Anna Gwóźdż, "„Erodrom”. Kolejna odsłona teatralnego serialu „5.0”", https://kulturalia.lca.pl, 5.02.2021)