Podarowane przez Teatr im. Modrzejewskiej suknia ze spektaklu „Mizantrop” Moliera oraz plakat ze spektaklu „Król Lear” z autografem Mirosława Zbrojewicza w roli Króla Leara – to kolejne przedmioty, które można licytować na portalu aukcyjnym na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Pisze Lilla Sadowska.


Suknia, w której Zuza Motorniuk wcieliła się w rolę kuzynki Celimeny, wystawiona została za kwotę 300 zł. Suknię w stylizacji barokowej specjalnie do spektaklu „Mizantrop” zaprojektowała Małgorzata Bulanda, mistrzyni scenografii i kostiumów. Uszyta została z tafty. Składa się ze sznurowanego białego gorsetu, niebieskiej krynoliny i usztywniającej halki krynolinowej. Sugerowany rozmiar „M”. Jest po czyszczeniu w pralni chemicznej z powodzeniem więc będzie można ją wdziać na bal karnawałowy lub inną wybraną okazję. Premiera „Mizantropa” odbyła się 31 grudnia 2006 roku.

Kolejnym fantem podarowanym przez legnicki teatr jest plakat ze spektaklu „Król Lear” opatrzony autografem popularnego aktora Mirosława Zbrojewicza, który wcielił się w tytułową postać Króla Leara. Premiera spektaklu zrealizowanego przez Teatr im. Modrzejewskiej w koprodukcji z Teatrem Im. Jana Kochanowskiego w Opolu, odbyła się 12 września 2020 r. na Scenie Gadzickiego. Cena wywoławcza plakatu to 50 zł.

Obydwa przedmioty można licytować na portalu aukcyjnym allegro.pl. Z pewnością będą nie lada gratką dla koneserów.

(Lilla Sadowska, "WOŚP: Licytuj suknię Zuzy Motorniuk i plakat z autografem Zbrojewicza", https://kulturalia.lca.pl, 28.01.2021)