Kolejny odcinek teatralnego serialu o mrocznej wizji przyszłości pt. "Rage room" zostanie zaprezentowany 23 stycznia o godz. 19.00. Spektakl "na żywo" będzie można zobaczyć na platformie wirtualnamodrzejewska.pl. Natomiast w piątek na YouTube zostaną wyemitowane powtórki dwóch poprzednich odcinków 5.0. Pisze Dawid Stefanik.


W trzecim odcinku pierwszego legnickiego serialu teatralnego powędrujemy do roku 2063, gdy niewymagające, wygodne życie, dziejące się głównie w przestrzeni wirtualnej, skutkuje u ludzi rozdrażnieniem, bezsennością i napływem złych emocji. Aby ich erupcja nie rozsadziła społeczeństwa, wyładowuje się je w tzw. rage roomach (swoją drogą już dziś istniejących i zdobywających coraz większą popularność także w Polsce).

Poznajemy młodych ludzi, Chłopaka i Dziewczynę, którzy buntują się przeciwko zglajszachtowanemu światu, gdzie odmawia się racji bytu negatywnym uczuciom, na siłę próbując „przerobić ludzi w aniołów”. Szczery młodzieńczy bunt doprowadza jednak do nieoczekiwanych skutków.

Premiera odcinka pt. "Rage room" będzie transmitowana "live" na platformie wirtualnamodrzejewska.pl (23 stycznia, godz. 19.00). Aby zobaczyć transmisję ze spektaklu należy wcześniej pobrać bezpłatny bilet (także na wirtualnamodrzejewska.pl.).

Jak ktoś przegapił dwa poprzednie odcinki, to ma okazję nadrobić zaległości.  Zarejestrowane powtórki spektakli można będzie zobaczyć 22 stycznia o godz.19.00 na kanale YouTube "Teatr Heleny Modrzejewskiej w Legnicy". Również bezpłatnie.

Trailer jest TUTAJ!

(Dawid Stefanik, "Trzeci odcinek teatralnego serialu sci-fi 5.0 już w sobotę. Zobacz trailer", https://tulegnica.pl, 21.01.2021)